Компанія знижує ціну ресурсу на користь олігархам.

На цьому тижні, 16 березня, «Енергоатом» провів аукціон з продажу електричної енергії, але попри те, що в ході торгів був і попит, і адекватні пропозиції вартості е/е, компанія так нічого і не продала. Про це свідчать дані торгів.

В результаті, після проваленого «Енергоатомом» аукціону непродана на Ринку на добу наперед електроенергія потрапила на Балансуючий ринок, де її вартість є суттєво нижчою. Для розуміння, якщо на РДН вартість нічної е/е складає 1000 грн/МВт-г, то на Балансуючому ринку – 200 грн/МВт-г.

Чому ж державна компанія свідомо вирішила продати електроенергію дешевше, ніж могла? Найочевидніша відповідь, бо вона працює не на користь держави, а в інтересах олігархів Р. Ахметова та І.Коломойського, компанії яких є впливовими гравцями на ринку  електроенергії. «Енергоатом», відмовившись від продажів на аукціоні не знизив ціну на РНД, щоб олігархічні компанії продовжили заробляти.

Повідомлялось, “Енергоатом” за підсумками 2020 року отримав 45 млрд 648 млн грн чистого доходу від реалізації продукції та 6 млрд 837,2 млн грн валового прибутку. Показник EBITDA (позначає прибуток підприємства до вирахування витрат за відсотками, сплати податків та амортизаційних відрахувань) у 2020 році становить 13,3 млрд грн.

Водночас чистий збиток відображений на рівні 4,8 млрд грн. В компанії зазначають, що він з’явився внаслідок факторів, що не залежать від підприємства.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я