Поки акціонери «Укрнафти» думають над її поділом, цією роботою зайнявся донецький мільярдер

7 вересня Верховна суд направив на повторний розгляд до першої інстанції позов ПАТ «Укрнафта» до Державної служби геології і надр. Свою вимогу заявник оформив ще навесні 2018 р вказавши в ньому на необхідність визнати протиправними дії опонента, які полягали у відмові видати «Укрнафті» спеціальний дозвіл на користування надрами з метою видобутку нафти, газу і природного конденсату на Будівську родовищі (Сумська обл.) .

«Необхідно зобов’язати Держгеонадра видати наказ про видачу спецдозволу терміном на 20 років за принципом« мовчазної згоди », – говорилося у вимозі ПАТ« Укрнафта ».

Принцип «мовчазної згоди» прописаний в Законі «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності». Він має на увазі, що якщо юрособа звернулося до дозвільного органу за його схваленням, але не отримало жодної відповіді протягом відведеного для цього часу (в даному випадку – 30 днів), дозвіл вважається виданим автоматично.

У випадку з «Укрнафтою» якраз так і вийшло. Прохання дати йому документ на розробку Будівську родовища ПАТ офіційно оформило ще в червні 2017 року, але зворотної реакції від Держгеонадр не було навіть через рік. Керуючись цим фактом, в кінці минулого року Окружний адмінсуд Києва задовольнив позов у ​​повному обсязі, а в лютому 2021 до такого ж висновку прийшов Шостий апеляційний адмінсуд. Але зараз всі карти сплутав вищезгаданий Верховний суд.

Рішення останнього зводиться до необхідності повторного розгляду предмета спору в першій інстанції, що викликає логічні очікування: мовляв, «Укрнафта» і Держгеонадра поринуть в черговий нудний етап перетягування каната.

Але про монотонності мова вже навряд чи буде йти, оскільки на вильоті першого кола сутички (у Верховному суді) до процесу підключилася третя сторона – ТОВ «Нафтогазексплуатація». Ця структура виступила на стороні геологічного відомства, де вони на пару і заявили про необхідність направити справу на повторний розгляд до суду першої інстанції.

Тепер, коли це клопотання було задоволено, «Нафтогазексплуатація» виступає офіційним опонентом «Укрнафти». І тут важливо вловлювати контекст. Дане ТОВ зареєстровано на структуру DTEK Oil & Gas BV Ріната Ахметова. Претендувати на Будівську родовище це ТОВ початок в 2019 році, коли було офіційно визнано переможцем конкурсу на укладення договорів про розподіл вуглеводнів.

Якщо бути точніше, то за підсумками тодішнього конкурсу «Нафтогазексплуатація» отримала права на розробку Зіньківського площі – ділянки, до складу якого державні організатори конкурсу включили згадане Будівську родовище.

Перед самим Новим роком, 31 грудня 2020 р Ринат Ахметов отримав подарунок під ялинку – в цей день «Нафтогазексплуатація» і Кабмін підписали офіційне «Угода про розподіл вуглеводнів» на Зіньківського площі. Але приступити до розробки бажаного ділянки команда донецького мільярдера так і не змогла.

Чи винна в незадоволених бажаннях «Нафтогазексплуатаціі» «Укрнафта»? Формально так: до того моменту вона вже перебувала в стані судових баталій з Держгеонадрами за Будівську родовище.

Але для цієї принципової позиції у напівдержавній компанії є свої підстави. «Укрнафта» розробляла це родовище більше 15 років, починаючи з 1999 року, а коли кілька років тому прийшов час продовження терміну відповідного спецдозволу, ПАТ отримало відмову.

Тепер, на другому колі цих судових баталій, «Нафтогазексплуатація» (Ахметов) і «Укрнафта» (Коломойський) зіткнуться в прямому конфлікті. І якщо переможцем з цього протистояння вийде засновник групи «ДТЕК», він побічно матеріалізує початок процесу поділу «Укрнафти», про який давно і безрезультатно говорять її приватні і державні акціонери.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я