Запорізький завод феросплавів, що належить до сфери впливу олігарха Ігоря Коломойського, цього року завіз із Грузії та Китаю обладнання для майнінгу криптовалюти. У цей період, згідно з інформацією “Схем”, завод отримував дешеву електроенергію від фірми “Юнайтед Енерджі”.

Цей трейдер із орбіти бізнес-імперії олігарха купив її у державної компанії “Енергоатом” зі знижкою. Законність закупівлі є предметом офіційного розслідування правоохоронців.

Видобуток криптовалюти передбачає споживання електроенергії у великих обсягах. Коломойський розмовляти із журналістами на цю тему відмовився.

Частину пристроїв імпортували в Україну через Чорноморський рибний порт, який також контролює так звана група “Приват”, лідером якої вважається Коломойський.

Перед тим як на завод почали завозити обладнання, у грудні 2020 року відбувся аукціон, на який відокремлений підрозділ НАЕК “Енергоатом” – “Енергоатом-трейдинг” – виставив великий обсяг електроенергії. Більшу його частину зі знижкою придбав трейдер із орбіти олігарха – “Юнайтед Енерджі”. Замість первісної вартості в 1,4 гривні, одна кВт-година обійшлася приватній компанії в 1,15 гривні.

Таким чином, державний “Енергоатом” недоотримав майже 3 мільярди гривень із запланованих, йдеться у розслідуванні.

За даними аналітиків енергоринку, які стежать за подібними аукціонами, правила аукціону були прописані таким чином, що унеможливлювали конкуренцію.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я