Банкова, давно замахуючись на екс-президента – олігарха, досі не ризикнула завдати удару

На тлі постійних скандалів та серйозних іміджевих проблем у Зеленського явно вирішили відвернути увагу від власних провалів. З подачі Банкової слідчі органи взялися за екс-міністра енергетики Володимира Демчишина, від яких нитки тягнуться до п’ятого президента Петра Порошенка та кума Путіна Віктора Медведчука. 

Держбюро розслідувань оголосило у розшук Володимира Демчишина, який обіймав у 2014-2016 роках посаду міністра енергетики та вугільної промисловості. Наприкінці листопада Печерський райсуд Києва дозволив затримати колишнього міністра з метою доставки до суду для обрання йому запобіжного заходу у вигляді арешту.

Раніше слідчі СБУ повідомили пану Демчишину про підозру у скоєнні злочину, який підпадає під статтю 258-3 Кримінального кодексу – сприяння терористичній групі чи терористичній організації.

Слідством встановлено, що тодішній міністр енергетики протягом грудня 2014 – лютого 2015 року видав низку наказів, призначаючи на посади державних підприємств осіб, які перебували на тимчасово окупованих територіях Донбасу. За версією слідства Володимир Демчишин перевищив свої службові повноваження. Він змусив керівників державної енергогенеруючої компанії укласти кілька угод із представниками ОРДЛО. Зокрема, щодо постачання вугілля на загальну суму понад 3 млрд грн.

Ще до того, як Володимира Демчишина оголосили у розшук, екс-заступник генпрокурора Віктор Трепак заявив, що Петру Порошенку можуть висунути підозру у справі про постачання вугілля з ОРДЛО, за якою вже проходять голова політради ОПЗЖ Віктор Медведчук та Володимир Демчишин. За його даними, Офіс генпрокурора активно розглядає таку можливість.

Вугілля з окупованих районів Донбасу – лише один із епізодів, у якому фігурують імена п’ятого президента, лідера політради ОПЗЖ та екс-міністра енергетики.

Відповідно до витоків у ЗМІ, Віктор Медведчук та Володимир Демчишин у 2015 році були задіяні у переговорах щодо подачі української електрики до окупованого Криму. Тодішнього міністра енергетики звинувачували у підготовці контракту з росіянами, у якому фігурував “кримський федеральний округ” РФ. Контракт був готовий, але угода зірвалася через початок громадянської блокади півострова.

Загалом вимальовується “енергетичний трикутник”: Володимир Демчишин, Віктор Медведчук, Петро Порошенко.

Якщо вина Віктора Медведчука та Володимира Демчишина буде доведена в суді, то очевидно, що вони не могли приймати рішення з таких педантичних питань без згоди (як мінімум, мовчазної) адміністрації Петра Порошенка.

“У нас і з дрібніших приводів заводили справи за “фінансування тероризму”. Але без особистої участі Петра Порошенка, без його команди СБУ та НБУ та інших структур ці схеми не змогли б працювати. Не виключаю, що згода п’ятого президента не була мовчазною. Петро Порошенко не схожий на людину, яка робить щось просто так”, – додав Андрій Золотарьов.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я